Proč zrovna přírodní mýdla?

Mám suchou pleť a už jsem zkusila aspoň sto druhů nejrůznějších mýdel, krémů. Neřekla bych, že jsem mezi nimi našla opravdu dobré. Tekutá mýdla, šampóny byly ještě horší. Vysoušely nejen mé tělo, ale i vlasy, pokožku na hlavě. Ba co víc, jednu dobu jsem na rukách měla i ekzém. Tehdy jsem se rozhodla, že už nebudu používat žádné chemikálie a budu preferovat přírodní kosmetiku, které kůži navrátí jeho zdraví.
S ručně vyráběnými mýdly jsem se poprvé setkala na farmářských trzích, a udivilo mě, jak kvalitní mýdlo lze vyrobit jen z rostlinných olejů a tuků bez toho, aniž by k nim byly přidány jakékoli chemikálie, petrolej, umělá pěnidla či vůně. Tato mýdla neobsahují právě ty složky, které vedou k iritaci a vysoušení pleti. A dokonce není zapotřebí ani žádná mystická laboratoř, ve které by je bylo nutné vyrábět.
Vždyť je to úžasné.
Okamžitě jsem si přírodní mýdla zamilovala, naučila jsem se způsob výroby, a od té doby vyrábím svá mýdla sama. Inspiraci k jejich výrobě hledám v přírodě, v ročních obdobích a ve vůni zázračných esenciálních olejů.
Narodili jsme se v Maďarsku, kde jsme absolvovali i naše školy. V roce 2005 jsme se přestěhovali do Dublinu v Irsku a v roce 2010 pak do Prahy. Na popud mého manžela jsme zmíněný koníček – výrobu mýdel – přeměnili v živnost. Po narození dětí jsme se přestěhovali do obce poblíž Prahy, kde jsme vybudovali malou dílnu a založili zahrádku s léčivými bylinami. Každý rok v ní kvete meduňka, levandule, měsíček a další.

Vítáme Vás
ve světě našich
přírodních mýdel.

Složky

Naše výrobky vyvíjíme tak, aby kombinovaly nejjemnější oleje a tuky z hlediska péče o pleť, které o ní pečují a hydratují jí.

  • Olivový olej, kokosový tuk, bambucké máslo, olej jojoba, olej z konopných semen, řepkový olej, všechny pochází od certifikovaných dodavatelů.
  • Jsme hrdí na to, že nepoužíváme ani palmový olej, ani olej z palmových semen.
  • Vyvinuli jsme recept s kozím mlékem pro osoby s vysoce citlivou pletí a s ekzémy. Kozí mléko je bohaté na vitamíny, minerály a pečující tuky, zmírňuje nepříjemné příznaky a pomáhá pleť uzdravit.
  • Používáme 100%-ně čisté esenciální oleje. Některé vůně mohou v důsledku své povahy časem slábnout.
  • Balení našich mýdel je ekologické a umožňuje snadné třídění.

Naše produkty

Všimli jsme si trendu, že postupně narůstá poptávka po kvalitním ručně vyráběných, přírodních kosmetických přípravcích, proto jsme se do toho pustili, a začali vyrábět naše mýdla, která prodáváme kromě e-shopu také na farmářských trzích a obchodech se zdravými produkty. Na trzích se nám naskýtá možnost osobně a blíže poznat naše stálé zákazníky, jejichž názor výrazně přispívá k vývoji produktů.
Každé mýdlo vyrábíme ručně, v malých sériích, za použití přírodních olejů, tuků, esenciálních olejů a bylinek. Každý kus je krájen a balen ručně, a dbáme také na to, aby naše balicí materiály byly ekologické a bylo je možné likvidovat jako tříděný odpad.
Naše produkty disponují osvědčeními v souladu s pravidly výroby kosmetických výrobků v EU, a jsou dermatologicky testované.

Náš stánek můžeš navštívit na následujících místech!

Termíny najdeš v nabíce Jarmarky.